ביטוח רכב לתקופה קצרה
מאת:
InCar ביטוח רכב - פורטל השוואת מחירי ביטוח רכב

ביטוח רכב לתקופה קצרה  בשוק פוליסות ביטוח רכב קיימים מקרים שיש דרישה לרכישת  ביטוח רכב לתקופה קצרה , וזאת יתכן למספר חודשים או שבועות. ניתן לומר כי הדבר אינו עדיף על חברות הביטוח, אך לאור הדרישה ישנו ניסיון בקרב חברות הביטוח לתמחר שירות זה, והינו נמכר. בעיקר ה

ביטוח רכב לתקופה קצרה
 
בשוק פוליסות ביטוח רכב קיימים מקרים שיש דרישה לרכישת  ביטוח רכב לתקופה קצרה , וזאת יתכן למספר חודשים או שבועות. ניתן לומר כי הדבר אינו עדיף על חברות הביטוח, אך לאור הדרישה ישנו ניסיון בקרב חברות הביטוח לתמחר שירות זה, והינו נמכר. בעיקר הדרישה הינה הולדה של צורך של רוכש פוליסת ביטוח רכב הוא שימוש ברכב לתקופה קצובה וקצרה.  בבירור מול חברות ביטוח העוסקות במכירת פוליסת ביטוח רכב לתקופות קצרות התברר, כי התקופה הקצרה הינה ל 7 ימים, וניתן לרכוש פוליסה כזו במרב חברות ביטוח בתחום ביטוח רכב. 

על מנת לבטח רכב ביטוח רכב לתקופה קצרה יש לפנות אל סוכנות ביטוח מתאימה או לחלופין חברת ביטוח. לעיתים ישנו קושי לבטח רכב לתקופה קצרה, במקרים הללו ישנו  גוף שיספק ביטוח רכב  כזה ללא תנאים הינו ביטוח הפול. כאשר ביטוח הפול מבטחים את כל אלו אשר לא הצליחו למצוא פוליסת ביטוח לרכבם. יש לציין שמדובר ביטוח רכב שהפוליסות יקרות באופן יחסי מפוליסות הביטוח אשר נמכרות בשוק.

ניתן לבטח ביטוח רכב לשבוע כאשר,תעריפי תקופת ביטוח רכב קצרה מוגדרים בחוק, לתקופת המינימום עומדת על שבעה ימים. החישוב הנעשה הינו הבא: פרמיה מחושבת  לשבוע עומדת על 5% מזו הפרמיה השנתית, קרי שהחישוב הוא יומי עד תקופה של שבוע. באשר לכל תקופה העולה על שבוע, המבוטח ישלם 0.3% מהפרמיה השנתית המחושבת .

ביטוח רכב לשנה או לתקופה מצאנו לנכון להבהיר כמה נתונים בעניין הביטוח בכלל : המבטחים בישראל אינם חייבים לבטח בביטוח רכב חובה את רכבו של כל פונה אליהם, לפיכך, כדי שנוהגים ברכב לא יפרו את החוק וינהגו ללא ביטוח רכב חובה, התעורר הצורך למצוא פיתרון לכל פונה שביטוחו בביטוח רכב חובה אינו מבוטח ע"י מבטח לפי תעריפים רגילים שנקבעו לכלי רכב מסוגם.

בעבר בוטחו מבוטחים אלה על ידי  המאגר הישראלי לביטוח רכב חובה ליד איגוד חברות הביטוח בישראל ("הפול"), אשר היווה ביטוח משותף וולונטרי של כל המבטחים בביטוח רכב חובה בישראל, תוך השתתפות של אבנר לפי השיעור המוסכם עמה או כפי שנקבע בדין .

נשאלת השאלה איך בכל זאת ניתן להבטיח ביטוח רכב משתלם לשבוע ימים, או לכל תקופה קצרה קצובה אחרת , הדבר ניתן בפתרון ע"י  השוואת מחירי ביטוח חובה וסקר שוק רלוונטי טרם הבחירה בפוליסה המתאימה .

להלן הפניה לחקיקה רלוונטית  בתחום הפיקוח על עסקי ביטוח:
תקנות הפיקוח על עסקי ביטוח (ביטוח חיים קבוצתי), התשנ"ג- 1993 [תיקון אחרון: 23/8/05]
תקנות הפיקוח על עסקי ביטוח (ביטוח חיים קבוצתי), התשנ"ג- 1993 1

כתבה נכתבה ב-24/01/2011 20:02:59, עודכנה לאחרונה ב-25/01/2011 12:38:47


שם :
אזור מגורים :
דואר אלקטרוני :
נושא / כותרת :
תוכן :
כניסת חברות וסוכני ביטוח / גולשי הפורומים
משתמש :

סיסמה :
 

שכחת סיסמא, לחץ כאן או להרשמה לחץ כאן.

קטגוריות
חברות ביטוח לרכב  חברות ביטוח לרכב
חוות דעת  חוות דעת
מילון מונחים, מושגים וטיפים  מילון מונחים, מושגים וטיפים
מן העיתונות   מן העיתונות
תאונות דרכים  תאונות דרכיםאתר השוואות ביטוח רכב מאפשר קבלת הצעת מחיר ביטוח רכב לאחר מילוי טופס מחברות ביטוח או סוכני ביטוח. וכן האתר מרכז נושאים בתחום ביטוח רכב : ביטוח מקיף, ביטוח חובה וכן ביטוח צד ג'.אתר www.incar.co.il השוואות ביטוח רכב הינו עצמאי ואינו בבעלות חברות הביטוח השונות.

כל הזכויות שמורות ל incar השוואות ביטוח רכב.  נבנה על ידי אלמיר מערכות תוכנה